کتاب صوتی عشق روی پیاده رو اثر مصطفی مستور

 

عشق روی پیاده رو

کتاب صوتی عشق روی پیاده رو نوشته نویسنده‌ی موفق و درخشان ایرانی مصطفی مستور ، دربردارنده‌ی داستان‌هایی جذاب و گیرا است که به مفهوم و معنای عشق از دید متفاوت‌تر و خاص‌تری نگاه می‌اندازند و با صدای دل‌نشین مهدی پاکدل روایت می‌شوند.

درون‌مایه‌ی اصلی این داستان‌ها درباره‌ی زندگی، عشق، غم و اندوه و وجود خداوند است، موضوعاتی که به شدت پیچیده هستند و جدا از هم هیچ معنایی ندارند و ذهن شما را با خود درگیر می‌کنند. بعضی از این داستان‌ها از خاطرات کودکی مستور برگرفته شده‌اند و درون خود حس‌های شیرینی دارند که گاهی مخاطب هوس می‌کند مانند شخصیت اصلی بعضی از داستان‌ها عاشق شود.

عشق همیشه تجربه و مفهومی برتر به حساب می‌آید که ثابت است و با حقیقتی فراانسانی ارتباط دارد، اما گاهی در جاهای دیگر کاملا انسانی است. از گذشته تاکنون بیشتر داستان‌های عاشقانه در غیاب عاشق یا معشوق پیش می‌رفتند. کاراکترهای اصلی این داستان‌های زیبا همگی با روایت‌های عاشقانه، به عاشقی روی می‌آورند و عشق را می‌فهمند. این‌ها همه به عشق مفهومی متعدد می‌دهد. بنابراین، عشق نشانه‌ای است که پیوسته درحال ساخته شدن است.

 

در بخشی از کتاب صوتی عشق روی پیاده‌رو می‌شنویم:

«وقتی شاطر عباس نان‌های داغ را توی دست‌های مهتاب می‌گذاشت دلم می‌خواست جای شاطر عباس بودم. وقتی مهتاب نان‌های داغ را لای چادر گلدارش می‌پیچاند دلم می‌خواست، من، آن نان‌های داغ باشم. وقتی مهتاب به خانه می‌رسید و کوبه‌ی در را می‌کوبید، هوس می‌کردم کوبه‌ی در باشم. وقتی مادرش نان‌ها را از مهتاب می‌گرفت، دوست داشتم مادر مهتاب باشم. بعد مهتاب تکه‌‌ای نان برای ماهی‌های قرمز توی حوض خانه‌شان می‌انداخت و من هزار بار آرزو می‌کردم یکی از ماهی‌های قرمز توی حوض باشم.»

 

کتاب صوتی عصر روشنگری اثر جان ام. دان هم میتواند برای شما مفید باشد

 

منبع : کتابراه

 

جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد