کتاب صوتی ایران در سرآغاز تاریخ اثر جان کریتس

 

ایران در سراغاز تاریخ

 

کتاب ایران در سر آغاز تاریخ یکی از آثار ارزشمند جان کرتیس است. این اثر تاریخی توسط نادر میر سعیدی ترجمه و چاپ اول آن در سال 1388 در ایران منتشر شده است. کتاب ایران در سر آغاز تاریخ یک نگارش تک جلدی با 151 صفحه ای تنظیم شده است. کتاب صوتی ایران در سرآغاز تاریخ برای تمامی افرادی که فرصت مطالعه نسخه نوشتاری کتاب را ندارند، پیشنهاد می شود. این کتاب تاریخی بر وقایع پیش از ظهور اسلام در ایران متمرکز شده است.

 

جان کرتیس، خالق کتاب ایران در سرآغاز تاریخ

 

دکتر جان کرتیس نویسنده و ویراستار بریتانیایی، خالق کتاب ایران در سرآغاز تاریخ است. وی نگهبان بخش خاورمیانه در موزه بریتانیا در سال های 1989 تا 2011 میلادی بود. دکتر کرتیس هم اکنون مدیر اجرایی بنیاد میراث ایران، رییس موسسه بریتانیا برای مطالعه عراق و یک متولی پر افتخار در بنیاد فراست (Frost) است.

کتاب صوتی ایران در سرآغاز تاریخ خوانش هنرمندانه از کتاب تاریخی نویسنده صاحب نام بریتانیایی است. تخصص اصلی جان کرتیس، باستان شناسی و تاریخ ایران و عراق است. او در سال 2003 میلادی به عنوان اولین باستان شناس غربی وارد موزه غارت زده عراق شد و از آن زمان نقش موثری در حفاظت از میراث فرهنگی این کشور ایفا می کند.

از دیگر فعالیت های نویسنده کتاب صوتی ایران در سرآغاز تاریخ می توان به برپایی نمایشگاه های مهمی همچون نمایشگاه هنر و امپراتوری: گنجینه ای از آشور در موزه بریتانیا، نمایشگاه امپراتوری فراموش شده: دنیای ایران باستان در سال 2005 تا 2006 میلادی در موزه بریتانیا، نمایشگاه منشور کوروش در موزه ملی ایران در سال 2010 تا 2011 میلادی و نمایشگاه منشور کوروش و ایران باستان که در سال 2013 میلادی در پنج موزه از ایالت های متفاوت آمریکا برگزار شد، اشاره نمود.

 

 

کتاب های صوتی بیشتر

 

 

جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید